ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
1. Bevezető rendelkezések
1.1. A vaiavegaline.hu, Lévai Hajnalka (a továbbiakban: Szolgáltató) a jelen Általános Szerződési Feltételekben (a továbbiakban: ÁSZF) szabályozza a www.vaiavegaline.hu weboldalon (a továbbiakban: Honlap) nyújtott szolgáltatással, termékértékesítéssel (a továbbiakban: webáruház) és annak igénybevételével kapcsolatos feltételeket, a Szolgáltató és a vele szerződéses kapcsolatba lépő vagy lépni kívánó személy (a továbbiakban: Vásárló) jogait, kötelezettségeit és egyéb, a Honlapon nyújtott webáruház szolgáltatással összefüggő lényeges körülményeket. A Honlapon keresztül a Szolgáltató internet alapú elektronikus kereskedelmet folytat (a továbbiakban: Termék). A Szolgáltató és a Vásárló adásvételi szerződést kötnek a Termékre vonatkozóan. A megkötött szerződésre a magyar jog rendelkezései irányadóak és a szerződés a Vásárló személyétől függően fogyasztói szerződésnek minősülhet.
1.2. A Szolgáltató adatai:
• Cégnév: Lévai Hajnalka • Bejegyző hatóság: NAV • Székhely: 6237 Kecel, Rózsa utca 14. • Adószám: 90025284-1-23 • Bankszámlaszám: 12001008-01624154-00100008 • Általános Vásárló kapcsolattartási e-mail cím: info@vaiavegaline.hu • Tárhely szolgáltató neve és címe: "Webnode AG", Badenerstrasse 47, 8004 Zurich
1.3. A Honlapon a megvásárolható Termékre vonatkozóan közölt információk vásárlásra felhívásnak minősülnek. A Vásárló a Honlap használatával – ideértve az offline módban történő használatot is – tudomásul veszi a jelen ÁSZF-ben foglaltakat, a regisztráció (4.1.) és a megrendelés (4.3.) leadását megelőzően a Honlapon a jelölőnégyzetbe tett pipával pedig a Vásárló megerősíti azt, hogy a szerződéskötés előtt megismerte és magára nézve kötelezőnek elfogadta jelen ÁSZF tartalmát.
1.4. A jelen ÁSZF, a Honlapon elérhető információk, valamint a Vásárló által leadott rendelés és annak a Szolgáltató által történt visszaigazolása, együttesen és kizárólagosan magukban foglalják a Szolgáltató és Vásárló közötti szerződés teljes tartalmát. A Szolgáltató és a Vásárló között létrejött szerződés nyelve magyar. A szerződés írásbeli szerződésnek minősül, azt a Szolgáltató iktatja, így az utólag hozzáférhető és megtekinthető. A Vásárló a saját felhasználói fiókján keresztül a korábbi megrendeléseit megtekintheti, a teljesített megrendeléseiről kiállított számlát a Vásárló a vásárlás során használt email címére küldött elektronikus levélben kapja meg.
1.5. A Szolgáltató semmilyen külön nevesített, harmadik személy által közzétett magatartási kódex rendelkezéseinek nem veti alá magát.
1.6. A Honlap használatához szükséges azon technikai tájékoztatást, melyet jelen ÁSZF nem tartalmaz, a Honlapon elérhető egyéb tájékoztatók nyújtják, illetve a Vásárló további segítséget kaphat a Szolgáltató Honlapon közzétett telefonszámán, munkanapokon 8.00-16.00 óra között. Jelen ÁSZF rendelkezéseit, illetve a Honlapon elérhető tájékoztatókat és egyéb információkat együttesen, egymásra tekintettel kell értelmezni. Amennyiben a jelen ÁSZF és a Honlapon elérhető tájékoztatók és egyéb információk tartalma eltér, úgy a jelen ÁSZF rendelkezései az irányadók.
1.7. A Szolgáltató és a Vásárló jogviszonyára különösen, de nem kizárólagosan az alábbi jogszabályok az irányadók:
• 2013. évi V. törvény, a Polgári Törvénykönyvről (Ptk.); • 2001. évi CVIII. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről; • 2003. évi C. törvény, az elektronikus hírközlésről; • 2008. évi XLVII. törvény, a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról; • 2008. évi XLVIII. törvény, a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól; • 2011. évi CXII. törvény, az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról (Infotv.); • Az Európai Parlament és a Tanács 2016. április 27-i (EU) 2016/679. sz. rendelete, a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről (GDPR); • 373/2021 (VI.30.) Kormányrendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti, az áruk adásvételére, valamint a digitális tartalom szolgáltatására és digitális szolgáltatások nyújtására irányuló szerződések részletes szabályairól • 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet, a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól; • a 151/2003 (IX.22.) Kormányrendelet az egyes tartós termékekre vonatkozó kötelező jótállásról • a 10/2024. (VI.28.) IM rendelet a kötelező jótállás alá tartozó tartós fogyasztási cikkek körének meghatározásáról • 19/2014 (IV.29.) NGM rendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól • Az Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU irányelve, a fogyasztók jogairól; • 16/2011. sz. vélemény, a viselkedésalapú online reklám bevált gyakorlatára vonatkozó EASA/IAB ajánlásról.
2. Felhasználási feltételek
2.1. A Vásárló a Honlapot a saját kockázatára használja. A Szolgáltató a szerződésszegésért való felelősségen túlmenően nem vállal felelősséget a használat során bármely okból bekövetkező vagyoni és nem vagyoni kárért. A Szolgáltató nem felel a Vásárló által tanúsított magatartásért, valamint az általa közzétett, vagy közzétenni megkísérelt tartalmakért.
2.2. A Vásárló a Honlap használata során az általa megadott adatok valóságáért, pontosságáért és érvényességéért felelősséggel tartozik. A Vásárló köteles gondoskodni arról, hogy a Honlap használata során harmadik személyek jogait és törvényes érdekeit vagy a jogszabályokat se közvetlenül, se közvetett módon ne sértse. A Vásárló felel a saját és az érdekkörébe tartozó személyek magatartásáért különösen, de nem kizárólagosan a vásárlási folyamat és a Termék rendeltetésszerű használata körében. A Vásárló tudomással bír arról, hogy bizonyos tartalmakra, termékekre, szolgáltatásokra országonként eltérő jogszabályok vonatkozhatnak. A Szolgáltató nem felel azért, ha a Honlap használatával a Vásárló személyes joga, az állandó lakhelyének vagy tartózkodási helyének joga vagy egyéb, alkalmazandó jog szerint jogsértést valósít meg.
2.3. A Szolgáltató együttműködik az illetékes hatóságokkal a jogsértések felderítése céljából. A Vásárló által a Honlap használata során esetlegesen elérhetővé tett tartalmat a Szolgáltató jogosult, de nem köteles ellenőrizni, és a közzétett tartalmak tekintetében a Szolgáltató jogosult, de nem köteles jogellenes tevékenység folytatására utaló jeleket keresni.
2.4. A Honlap és szolgáltatási oldalai olyan kapcsolódási pontokat (linkeket, bannereket) tartalmazhatnak, amelyek más szolgáltatók oldalaira vezet(het)nek. Ezen szolgáltatók tevékenységéért, az általuk üzemeltetett honlapok tartalmáért, adatkezelési és adatvédelmi gyakorlatáért a Szolgáltató nem felel.
2.5. Amennyiben a Vásárló a Honlapon kifogásolható tartalmat észlel, köteles azt haladéktalanul jelezni a Szolgáltatónak. Ha a Szolgáltató jóhiszemű eljárása során a jelzést megalapozottnak találja, jogosult az információ haladéktalan törlésére, vagy annak módosítására.
2.6. Amennyiben a Vásárló megsérti a jelen ÁSZF-ben foglalt rendelkezéseket, úgy a Szolgáltató – jogai és törvényes érdekei érvényesítése egyéb módjainak fenntartása mellett – jogosult figyelmeztetést küldeni a Vásárló részére, a Vásárló felhasználói fiókját felfüggeszteni vagy törölni, időlegesen vagy véglegesen megszüntetni a Honlaphoz való hozzáférését, megakadályozni a Vásárló IP címét használó eszközök Honlaphoz történő csatlakozását, megkeresni a Vásárló internetszolgáltatóját a Honlaphoz való hozzáférés blokkolása érdekében. A Vásárló tudomásul veszi, hogy jogsértése esetén a Szolgáltató a jelen ÁSZF-ben meghatározott irányadó jogon túlmenően a Vásárló személyes joga vagy bármely egyéb, alkalmazható jog által biztosított igényérvényesítési lehetőséggel élhet.
2.7. A Szolgáltató jogosult a jelen ÁSZF alapján a fogyasztónak nem minősülő személlyel létrejött szerződésből fakadó jogait, illetve követeléseit egyoldalú intézkedésével (nyilatkozatával) másra átruházni. A Vásárló a továbbiakban is hivatkozhat azokra a kifogásokra, illetve beszámíthatja azokat az ellenköveteléseket, amelyek az átruházásról szóló értesítéskor már fennállt jogalapon a Szolgáltatóval szemben keletkeztek. A Szolgáltató előzetes írásbeli hozzájárulása nélkül a Vásárló nem jogosult a jelen ÁSZF alapján létrejött szerződésből fakadó jogainak, illetve követeléseinek átruházására.
2.8. A Szolgáltató a távolsági kommunikációért díjat nem számít fel. A Vásárló internet szolgáltatója vagy bármely hatóság, szervezet által a Honlaphoz történő hozzáférés esetére felszámított díj, költség a Vásárlót terheli.
3. Szellemi alkotásokhoz fűződő jogok
3.1. A Honlap egésze, annak grafikus elemei, szövege és technikai megoldásai, és a Szolgáltatás elemei szellemi alkotáshoz fűződő jog – különösen, de nem kizárólagosan szerzői jog vagy védjegyjog – oltalma alatt állnak. A Szolgáltató a jogosultja vagy a feljogosított felhasználója a Honlapon, valamint a Honlapon keresztül elérhető szolgáltatások nyújtása során megjelenített valamennyi tartalomnak, ideértve különösen, de nem kizárólagosan bármely szerzői művet, grafikát, a www.vaiavegaline.hu domain nevet és az ehhez tartozó aldomaineket, reklámfelületeket, a Honlap felületének elrendezését, szerkesztését, a használt szoftveres és egyéb megoldásokat, ötletet, megvalósítást.
3.2. A Honlap tartalmának, valamint egyes részeinek adathordozóra mentése vagy kinyomtatása magán- és/vagy üzleti célú felhasználás céljából kizárólag a Szolgáltató előzetes írásbeli hozzájárulása esetén engedélyezett. A kifejezetten magáncélú felhasználáson, alkalmazáson túli felhasználáshoz – például adatbázisban történő tárolás, továbbadás, közzé- vagy letölthetővé tétel, kereskedelmi forgalomba hozatal – a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélye szükséges. Tilos a Honlapon szereplő bármely kereskedelmi név vagy védjegy bármilyen célú használata, hasznosítása, kivéve, ha arra a jelen ÁSZF kifejezett felhatalmazást ad. A Honlap rendeltetésszerű használatával járó megjelenítésen, az ehhez szükséges ideiglenes többszörözésen és a magáncélú másolatkészítésen túl a Honlapon található szellemi alkotások a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélye nélkül semmilyen egyéb formában nem használhatók fel vagy hasznosíthatók.
3.3. Tilos minden olyan tevékenység, amely a Szolgáltató adatbázisának részleges vagy teljes kilistázására, rendszerezésére, archiválására, feltörésére (hack), forráskódjainak visszafejtésére irányul, kivéve, ha erre a Szolgáltató előzetesen írásban engedélyt adott. Külön megállapodás, vagy az erre a célra szolgáló szolgáltatás igénybevétele nélkül tilos a Szolgáltató által rendelkezésre bocsátott felület, illetve keresőmotorok megkerülésével a Szolgáltató adatbázisát módosítani, törölni, lemásolni, abban új adatokat elhelyezni, vagy meglévő adatokat felülírni. A Vásárló tudomásul veszi, hogy a jelen pontban meghatározott cselekménnyel kapcsolatban büntetőeljárás is indítható (2012. évi C. törvény, a Büntető Törvénykönyvről, 375.§).
3.4. A Vásárló által a Honlapon közzétett tartalmat úgy kell tekinteni, hogy arra vonatkozóan a Vásárló ingyenes, visszavonhatatlan, nem kizárólagos, területi és időbeli vagy egyéb korlátozás nélküli, korlátlan alkalommal gyakorolható, harmadik személynek átengedhető jogot adott a Szolgáltató részére, amely kiterjed a tartalom felhasználására, hasznosítására, átdolgozására, kép-vagy hangfelvételen történő rögzítésére, illetve adathordozóra történő másolására is.
4. A honlapon történő vásárlás
4.1. A Honlapon történő vásárlás feltétele a Vásárló által jogszerűen, helyesen, önkéntesen megadott adatok felhasználásával történő, érvényes regisztráció. A regisztrációs felületen, következő adatokat szükséges megadni a Szolgáltató részére: • Teljes név (vezeték- és utónév) • E-mail cím • Számlázási és szállítási adatok (név, cím)
4.2. A Vásárlónak a regisztrációs felületen van lehetősége külön, kifejezett nyilatkozattal feliratkoznia Szolgáltató hírlevelére, kedvezményes ajánlataira.
4.3. A regisztráció elküldéséhez a Vásárlónak az ezen a felületen található jelölőnégyzet kipipálásával kifejezetten, magára nézve kötelezőnek el kell fogadnia jelen ÁSZF-et, az adatvédelmi rendelkezéseket tartalmazó felhasználási feltételeket.
4.4. A Vásárló jogosult a regisztrációját bármikor törölni az info@vaiavegaline.hu e-mail címre a regisztrációs eljárása során alkalmazott e-mail címről küldött üzenettel. Az üzenet megérkezését követően Szolgáltató 5 munkanapon belül gondoskodik a regisztráció törléséről. A Vásárló felhasználói adatai a törléssel eltávolításra kerülnek a rendszerből, ez azonban nem érinti a már leadott rendelésekhez vagy érvényesen létrejött szerződésekhez kapcsolódó adatok és dokumentumok megőrzését, nem eredményezi ezen adatok törlését. Az eltávolítás (regisztráció törlése) után az adatok visszaállítására többé nincs mód.
4.5. A felhasználói hozzáférési adatok (így különösen a jelszó) titokban tartásáért, valamint ezen adatok jogosulatlan személy által történt megszerzéséért és annak minden következményéért kizárólag a Vásárló a felelős. Vásárló vállalja, hogy a regisztráció során megadott személyes adatokat szükség szerint frissíti annak érdekében, hogy azok időszerűek, teljesek és a valóságnak megfelelőek legyenek.
4.6. Ha a Vásárló regisztrált a Honlapra, de elfelejtette jelszavát, akkor igénybe veheti a jelszó emlékeztető segítségét. Az "Elfelejtettem a jelszavamat" felületen a Vásárlónak meg kell adnia a regisztrálási eljárás során alkalmazott e-mail címet, melyre rendszerüzenet érkezik az új jelszavával.
4.7. Cookie (a továbbiakban: "süti") A Szolgáltató rögzíti, hogy a Honlapon "sütiket" használ. A "süti" egy kisméretű egyedi szöveges információs fájl, amely abban az esetben kerül(het) a felhasználó számítógépre, amikor egy webhelyet látogat meg. A "sütik" sokféle funkcióval rendelkez(het)nek. Többek között információt gyűjtenek/gyűjthetnek, megjegyzik a felhasználó egyéni beállításait, felhasználásra kerülnek pl. az online bevásárlókosarak használatakor, és általánosságban megkönnyítik a weboldal használatát a felhasználó számára. A Vásárló tudomásul veszi, hogy az interneten elérhető honlapok (egyes) szolgáltatásai kifejezetten a "sütik" elfogadásától függnek, így a "sütik" tiltása esetén lehetséges, hogy a honlap nem vagy nem megfelelően működik. A "sütik" jellemzően munkamenet "süti" (session cookie) vagy hirdetési és böngészést támogató "sütik" fajtákra tagozódnak. A munkamenet "süti" egy olyan típusa a "sütiknek", ami már a legalapvetőbb böngészési folyamatok fenntartásához is szükséges. Ennek hiányában már az oldalról-oldalra átlépés folyamata sem nyomon követhető a honlap által. A hirdetési és böngészést támogató "sütik" olyan "sütik", amelyek a felhasználó honlapon alkalmazott böngészési szokásait gyűjtik, ezzel lehetővé téve a célzott és testre szabott ajánlatok (keresési feltételek) felkínálását, illetve ezzel növelve a felhasználói élményt és eredményességet a böngészés folyamán. A Honlap munkamenet "sütivel" teszi lehetővé az egyes felkeresési lehetőségek működését, vagy a Vásárló számára a menükbe történő belépés lehetőségét stb. Hirdetési és böngészést támogató "sütijeivel" pedig a Vásárló szokásait vizsgálva igyekszik még hatékonyabbá tenni szolgáltatásait, illetve növelni a Honlap alkalmazásának felhasználói élményét.
4.8. Amennyiben a Vásárló által használt böngészőprogram lehetővé teszi, beállítható, hogy a Vásárló elfogadja-e a "sütiket" vagy sem. Ugyancsak a böngészőprogramban lévő beállításokkal lehet testre szabni azt, ha Vásárló értesítést kér arról, hogy a Honlap "sütit" kíván elhelyezni a böngészőjében és azt is, hogy a különböző típusú "sütik" meddig maradhatnak fenn, illetve törlődjenek-e a böngészőprogram bezárásakor.
4.9. A Honlap meglátogatásával a Vásárló tudomásul veszi, és hozzájárulását adja ahhoz, hogy a Szolgáltató a Honlapon tett Vásárlói látogatások során egy vagy több "sütit" küld a Vásárló számítógépére, amely(ek) révén böngészője egyedileg azonosítható lesz. Ezek a "sütik" a Google által biztosítottak, felhasználásuk a Google Adwords rendszerén keresztül történik. Ezeket a "sütiket" csak az egyes aloldalak látogatása esetén küldi meg a Szolgáltató a Vásárló számítógépére, tehát ezekben csak az adott aloldal meglátogatásának tényét és idejét tárolja. A fentiek szerint elküldött "sütik" felhasználása a következőképpen történik: a külső szolgáltatók, közöttük a Google, ezen "sütik" segítségével tárolják, ha a Vásárló korábban már látogatást tett a Szolgáltató webhelyén, és ez alapján hirdetéseket jelenítenek meg a Vásárlónak, akár külső szolgáltatók – közöttük a Google – partnereinek internetes webhelyein. A Vásárló a Google hirdetések kikapcsolására szolgáló oldalon (https://www.google.hu/privacy_ads.html) tilthatja le a Google "sütijeit".
5. Megrendelés
5.1. A Honlapon keresztül a Vásárló megrendelést adhat le a Honlapon eladásra meghirdetett Termékre. A Honlap tájékoztató jelleggel a vonatkozó jogszabályi feltételeknek megfelelő részletességgel tartalmazza a Termék jellemzőit.
5.2. A Vásárló a Termék jellemzőiről tájékoztatást nyújtó felületen, vagy a Termékek tételes felsorolását (Termékek, Terméklista) tartalmazó oldalakon található "Kosárba" gombra kattintva választhatja ki a megrendelni kívánt Terméket és helyezheti a "Kosarába". A Termék kiválasztása és "Kosárba" helyezése nem minősül a Termék lefoglalásának, kizárólag a megrendelés Szolgáltató általi visszaigazolásával, a szerződés létrejöttével történik meg a vásárlás.
5.3. Az aktuális "Kosár" tartalmát – a kiválasztott Terméke(ke)t, darabszámot, és a Termék(ek) bruttó árát, a megrendelés végösszegét – a Vásárló a Honlapon ellenőrizheti és a vásárlási folyamat lezárásáig bármikor módosíthatja.
5.4. A megvásárolt Termék, fizetés után a Vásárló által megadott emailre elküldött letöltő linken keresztül kerül átadásra.
5.5. Az összesítő felületen a Vásárlónak lehetősége van ellenőrizni a megrendelését, így különösen az általa megadott adatokat, a megrendelni kívánt Terméket, annak bruttó árát, a megrendelés végösszegét, az általa választott fizetési módot.
5.6. A Szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy egyoldalú üzleti döntése alapján, eseti jelleggel kereskedelmi akciókat folytasson. Ilyen esetben a "Kosár" oldalon a Vásárló az aktivált (elérhetővé tett) "Ajándékutalvány vagy Kuponkód" mezőbe történő beírással majd a "Beváltom" gombra kattintással kuponkódkedvezményt érvényesíthet, vagy ajándékutalványt válthat be. Vásárlónak az ellenőrző felületen továbbá lehetősége van megrendeléséhez Megjegyzést fűzni az erre biztosított felületen.
5.7. A vásárlási művelet érvényes befejezéséhez a Vásárlónak – a vonatkozó felületen található jelölőnégyzetek kipipálásával – kifejezetten el kell fogadnia magára nézve kötelezőnek az ÁSZF-et, valamint tudomásul kell vennie az adatkezelésre vonatkozó tájékoztatót. Az oldal alján található "Megrendelés elküldése" gombra kattintást követően a Vásárló véglegesen elküldi a megrendelését. Az így elküldött megrendelés a Vásárló részére fizetési kötelezettség keletkeztett, amelyet a fizetés választott módja szerint köteles teljesíteni.
5.8. A Szolgáltató a Vásárló által elküldött megrendelés (amely szerződéskötési ajánlatnak minősül) megérkezését 48 (negyvennyolc) órán belül, ún. visszaigazoló elektronikus levél (e-mail) útján visszaigazolja a Vásárló részére, amelyben feltüntetésre kerül a Vásárló megrendelésének száma, a megrendelés dátuma, a Vásárló neve, adószáma (ha a Vásárló azt a megrendelés során megadta), a számlázási cím, a megrendelt Termék megnevezése és mennyisége, a Termék bruttó ára, a fizetendő végösszeg, a Vásárló megrendeléshez csatolt megjegyzése. A visszaigazoló e-mail a Szolgáltató részéről a Vásárló által tett ajánlat elfogadásának minősül, amelynek Vásárló részére történő megküldésével szerződés jön létre a Szolgáltató és a Vásárló között. Az így létrejött szerződés üzlethelyiségen kívül, elektronikus úton, távollévők között megkötött szerződésnek minősül. Az adásvételi szerződéssel a Szolgáltató vállalja, hogy a megrendelt Terméket a Vásárló részére birtokba adja és azon a Vásárló tulajdonjogot szerez, míg a Vásárló Vállalja, hogy a kiszállított Terméket átveszi és a megrendelés végösszegét (vételár+költségek és díjak, a Szolgáltató által kiállított számla szerint) megfizeti. Amennyiben a Szolgáltató a jelen pontban írott határidőn belül igazolhatóan nem küldi meg az adott rendelésre vonatkozó visszaigazoló elektronikus levelet (e-mail) a Vásárló részére, a szerződés nem jön létre, a Vásárló mentesül az ajánlati kötöttség alól és a feleknek egymással szemben követelésük semmilyen jogcímen nincs.
5.9. A Szolgáltató nem vállal felelősséget a megrendeléskor az adatátvitel során bekövetkezett műszaki hibáért vagy a Vásárló tévedéséért. A Vásárlónak a rendelés bármely szakaszában a megrendelés Szolgáltató részére való elküldéséig a Honlapon bármikor lehetősége van az adatbeviteli hibák javítására, akár a saját fiókjában (felhasználói adatok módosítása), akár a megrendelési felületen. Ha Vásárló rendelését már elküldte a Szolgáltató részére és hibát vesz észre a visszaigazoló e-mailben szereplő adatok tekintetében, azt 24 (huszonnégy) órán belül jeleznie kell a Szolgáltató felé. Amennyiben ilyen jelzéssel a Vásárló nem él, úgy tekintendő, hogy a visszaigazoló e-mail tartalma a Vásárló ügyleti szándékával mindenben megegyezik. Amennyiben a megrendelést a Szolgáltató nem/nem teljes egészében (valamely okból eredően nem egy kiszállíttatással) tudja teljesíteni, abban az esetben felveszi Vásárlóval a kapcsolatot és tájékoztatja a megrendelés várható teljesítéséről és a kiszállítás határidejéről.
6. A Termék vételára
6.1. A Honlapon megjelenített Termék vételára magyar forintban (Ft) van feltüntetve és a feltüntetett ár az általános forgalmi adót is tartalmazza.
6.2. A Termék kiszállítási- és csomagolási költséggel nem rendelkezik, ugyanis elektronikus termék.
6.3. A Szolgáltató a Vásárló részére számlát állít ki, amely tartalmazza a Vásárló által fizetendő teljes összeget.
6.4. A Szolgáltató abban az esetben nem felel a Honlapon hibásan feltüntetett vételárért, ha a hiba bárki számára felismerhető volt, így amikor a feltüntetett vételár nyilvánvalóan téves, mert a feltüntetett vételár a Termék közismert nagyságrendű árától jelentősen eltérő, irreális összegű volt. Ilyen esetekben a Szolgáltató, a rendelés visszaigazolásában felajánlja a Termék valós áron történő megvásárlásának lehetőségét. Amennyiben a Vásárló a Terméket a valós áron meg kívánja vásárolni, úgy erre vonatkozó megrendelést köteles leadni és a vételárat megfizetni.
7. Fizetés
7.1. A Vásárló a megrendelés végösszegét megfizetheti bankkártyával online vagy PayPal alkalmazáson keresztül.
8. Elállási jog: A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet értelmében a fogyasztónak minősülő vásárló indoklás nélkül elállhat a vásárlástól a kézhezvételtől (termék átvételétől) számított 14 napon belül. A fogyasztónak minősülő vásárló elállási jogát az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján telefonon (+36-20-3281-888), e-mailben (info@vaiavegaline.hu), illetőleg a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 2. számú mellékletében található nyilatkozatminta felhasználásával gyakorolhatja. Írásban történő elállás esetén elegendő az elállási nyilatkozatot a kézhezvételtől (termék átvételétől) számított 14 napon belül elküldeni a Szolgáltató részére. A fogyasztónak minősülő vásárló elállási jogát a szerződés megkötésének napja, és a termék átvételének napja közötti
8.1. Elállás esetén visszatérítjük a termék(ek) vételárát, valamint az esetlegesen felmerült egyéb költségeket. A visszatérítés során az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal azonos fizetési módot alkalmazunk. Ha a visszatérítéshez adatokra (pl. bankszámlaszámra vagy kézbesítési címre) van szükség, az adatokat a visszatérítés szükségességének felmerülését követően háromszor kíséreljük meg bekérni, ha ezek eredménytelennek bizonyulnak, ezt követően a Felhasználó kezdeményezheti a visszatérítést az ahhoz szükséges adatok megadásával.
A szerződéstől való elállás esetén a vállalkozás megakadályozhatja, hogy a fogyasztó tovább használja a digitális tartalmat, valamint a digitális szolgáltatást, különösen a digitális tartalomnak, valamint a digitális szolgáltatásnak a fogyasztó számára hozzáférhetetlenné tételével, vagy a fogyasztó felhasználói fiókjának letiltásával.
8.2. Elállási jog alóli kivételek: A vásárló elállási jogát nem gyakorolhatja a 45/2014. Korm. rendelet 29. §-ában foglaltak esetén, így különösen
- olyan nem előre gyártott áru esetében, amelyet a vásárló utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan áru esetében, amelyet egyértelműen a vásárló személyére szabtak (pl. személyre szóló étrend);
- romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző áru tekintetében;
- olyan zárt csomagolású áru tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;
- olyan áru tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más áruval;
- lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a vásárló a csomagolást felbontotta;
- hírlap, folyóirat és időszaki lap tekintetében (az előfizetéses szerződések kivételével)
- a nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális tartalom (pl. e-hangoskönyv, e-könyv) tekintetében, ha a Szolgáltató a vásárló kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést, és a vásárló e beleegyezésével egyidejűleg nyilatkozott annak tudomásul vételéről, hogy a teljesítés megkezdését követően elveszíti elállási / felmondási jogát, továbbá a vállalkozás erről visszaigazolást küldött a fogyasztó részére.
- szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szolgáltatás maradéktalan teljesítése után, azonban, ha szerződés fizetési kötelezettséget keletkeztet a fogyasztó számára, csak akkor, ha a teljesítés a fogyasztó kifejezett előzetes beleegyezésével és annak a fogyasztó általi tudomásulvételével kezdődött meg, hogy elveszíti elállási jogát amint a vállalkozás maradéktalanul teljesítette a szerződést.
8.3. Kapcsolt termékek kedvezményes megvásárlása (pl. két termék vásárlása esetén a harmadik termék ajándék, vagy extra kedvezménnyel érhető el) esetén az elállási jog az akcióban érintett – a teljes árú és a kedvezményes árú vagy ingyenes termékre vonatkozó – termékekre együtt érvényesíthető.
9. Kellékszavatosság: A megrendelt termékek hibája esetén a Felhasználó a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a 373/2021. sz. Korm. rendelet hatálya alá eső ügyletek esetén e kormányrendelet rendelkezései alapján kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Szolgáltatóval szemben.
Kellékszavatossági igénye alapján a Felhasználó választása szerint kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az a Szolgáltatónak – másik kellékszavatossági igény teljesítésével összehasonlítva – aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a kellékszavatossági jog teljesítésével a Felhasználónak okozott érdeksérelmet; vagy az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, vagy a hibát a Szolgáltató költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja. A Felhasználó a szerződéstől elállhat, ha a Szolgáltató a kijavítást vagy a kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosult érdekeit kímélve kell elvégezni nem vállalta, vagy ha a jogosultnak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.Az érdekmúlás érdemi bizonyítása a Felhasználó kötelessége. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
Fogyasztó és a Szolgáltató közötti - ingó dolognak minősülő áru adásvételére, digitális tartalom szolgáltatására vagy digitális szolgáltatások nyújtására irányuló – szerződés esetén a fogyasztó kellékszavatossági jogai gyakorlása keretében a hibát a Szolgáltató, mint kötelezett költségére maga nem javíthatja ki, illetve mással sem javíttathatja ki azt.
A Felhasználó a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban viselnie kell, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Szolgáltató adott okot.
Ha a Felhasználó a szavatossági igényét a dolognak – a megjelölt hiba szempontjából – elkülöníthető része tekintetében érvényesíti, a szavatossági igény a dolog egyéb részeire nem minősül érvényesítettnek.
A Felhasználó köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul közölni. Fogyasztó esetén a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A szerződés teljesítésétől számított 2 éves (használt dolog esetén egy éves) elévülési határidőn túl szavatossági igényét a fogyasztó már nem érvényesítheti. Nem fogyasztóval kötött szerződés esetén a Felhasználó az átvétel időpontjától számított 1 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit. A teljesítéstől számított 6 hónapon (fogyasztó esetén 1 éven) belül kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén, továbbá a számla, vagy annak másolata felmutatásán/megküldésén túl nincs egyéb feltétele. A teljesítéstől számított 6 hónap (fogyasztó esetén 1 év) leteltét követően azonban már a Felhasználó köteles bizonyítani, hogy a hiba már a teljesítés időpontjában megvolt. Kellékszavatossági igény érvényesítése során, ha a termékkel kapcsolatos kellékszavatossági igény érvényesítése nem személyesen történik, az érintett termék visszaszállítását, cseréjét Szolgáltató saját költségére végzi az általa kiválasztott és megbízott szolgáltató közreműködésével, feltéve, ha a Felhasználó (vásárló) ezen igényét előzetesen, Szolgáltató ügyfélszolgálatán bejelenti a törvényes határidőn belül. A Szolgáltatóval történő előzetes egyeztetés, a panasz bejelentése nélkül visszaküldött termékek postaköltségét, szállítási díját Szolgáltató meg nem téríti.
10. A kellékszavatossági igények sajátos (373/2021. (VI. 30.) Korm. rendeletben rögzített) szabályai digitális tartalom szolgáltatása vagy digitális szolgáltatás nyújtása esetén
A 373/2021. (VI. 30.) Korm. rendeletnek megfelelően e rendelet hatálya alá eső ügyletek esetén a fogyasztó – a Korm.rendelet 22. §-a értelmében – akkor is jogosult – a szerződésszegés súlyához igazodva – az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelni, illetve a digitális tartalom szolgáltatására vagy a digitális szolgáltatás nyújtására irányuló szerződést megszüntetni, ha
a kijavítás vagy kicserélés lehetetlen, vagy az a Szolgáltatónak aránytalan többletköltséget eredményezne;
a Szolgáltató a kijavításra vagy kicserélésre vonatkozó kötelezettségének nem tett eleget;
ismételten teljesítési hiba merült fel, annak ellenére, hogy a Szolgáltató megkísérelte az áru szerződésszerűvé tételét;
a teljesítés hibája olyan súlyú, hogy azonnali árleszállítást vagy a szerződés azonnali megszüntetését teszi indokolttá; vagy
a Szolgáltató nem vállalta a szolgáltatás szerződésszerűvé tételét, vagy a körülményekből nyilvánvaló, hogy a Szolgáltató észszerű határidőn belül vagy a fogyasztónak okozott jelentős érdeksérelem nélkül nem fogja a szolgáltatást szerződésszerűvé tenni.
A kijavításra vagy kicserélésre vonatkozó kellékszavatossági jog gyakorlása esetén a Szolgáltató - a fogyasztó számára okozott jelentős kényelmetlenség nélkül, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás jellegére és céljára figyelemmel - köteles a teljesítést a hiba fogyasztó általi közlésétől számított észszerű időn belül térítésmentesen szerződésszerűvé tenni. A kijavításra vagy kicserélésre vonatkozó kellékszavatossági jog gyakorlása esetén a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás műszaki jellemzőitől függően a Szolgáltató megválaszthatja a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás szerződésszerűvé tételének módját.
Az ellenszolgáltatás leszállítása akkor arányos, ha annak összege megegyezik a fogyasztónak szerződésszerű teljesítés esetén járó, valamint a fogyasztó részére ténylegesen nyújtott szolgáltatás értékének különbözetével. Ha a szerződés meghatározott időtartamon keresztül nyújtott folyamatos szolgáltatásról rendelkezik, az ellenszolgáltatás arányos leszállításának arra az időtartamra kell vonatkoznia, amely időtartam alatt a szolgáltatás nem volt szerződésszerű.
Ha a fogyasztó hibás teljesítésre hivatkozva kívánja megszüntetni a szerződést, a Szolgáltatót terheli annak bizonyítása, hogy a hiba jelentéktelen.
Ha a Szolgáltató digitális tartalmat szolgáltat, vagy digitális szolgáltatást nyújt, vagy erre kötelezettséget vállal, a fogyasztó pedig kizárólag személyes adatokat szolgáltat, vagy ilyen adatok szolgáltatását vállalja a Szolgáltató részére, a fogyasztó jelentéktelen hiba fennállása esetén is jogosult a szerződést megszüntetni, azonban az ellenszolgáltatás arányos leszállítását nem igényelheti.
A fogyasztó szerződés megszüntetésére vonatkozó kellékszavatossági joga a Szolgáltatónak címzett, a megszüntetésre vonatkozó döntést kifejező jognyilatkozattal gyakorolható.
Ha a Szolgáltató a 373/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet 17. § (1) és (2) bekezdése szerinti teljesítési kötelezettségének nem tesz eleget, a fogyasztó köteles a Szolgáltatót felhívni a teljesítésre. Ha a fogyasztó felhívása ellenére a Szolgáltató a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás késedelem nélküli vagy a felek által elfogadott póthatáridőn belüli szolgáltatását vagy nyújtását elmulasztja, a fogyasztó megszüntetheti a szerződést.
- A fogyasztó a Szolgáltató teljesítésre való felhívása nélkül megszüntetheti a szerződést, ha
- Szolgáltató a digitális tartalom szolgáltatását vagy a digitális szolgáltatás nyújtását nem vállalta, vagy a körülményekből nyilvánvaló, hogy nem fogja szolgáltatni a digitális tartalmat, illetve nem fogja nyújtani a digitális szolgáltatást; vagy
- a felek megállapodása alapján vagy a szerződéskötés körülményeiből nyilvánvaló, hogy a fogyasztó számára elengedhetetlen a meghatározott időpontban történő teljesítés, és a Szolgáltató ezt elmulasztja.
Ha a fogyasztó a jelen 11.2. alpontban foglaltak szerint szünteti meg a szerződést, a 373/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet 22. § (8) bekezdését és a 24-26. § rendelkezéseit megfelelően alkalmazni kell.
11. Egyéb rendelkezések
Adatgyűjtés:Szolgáltató rendszere a Felhasználók aktivitásáról adatokat gyűjthet melyek nem kapcsolhatóak össze a Felhasználó által a regisztrációkor megadott egyéb adatokkal, sem más internetes honlapok vagy szolgáltatások igénybevételekor keletkező adatokkal.
Hírlevélküldés: A Szolgáltató jogosult a Felhasználó részére hírlevelet vagy egyéb reklámlevelet küldeni, amennyiben a Felhasználó a regisztrációkor a megfelelő adatai megadásával ehhez előzetesen, egyértelműen, kifejezetten és önkéntesen hozzájárult. A Szolgáltató nem köteles ellenőrizni, hogy a Felhasználó által a regisztrációkor illetőleg a hozzájárulás megadásakor megadott adatok valósak illetőleg helytállóak. A hírlevél küldéssel kapcsolatos részletes szabályokat Szolgáltató adatkezelési szabályzata tartalmazza.
Kosárelhagyó e-mail: Ha a Felhasználó terméket tesz a kosarába, de arra nem ad le rendelést, akkor az utolsó kosárba tételtől számított egy (1) óra elteltével kosárelhagyó e-mailt kap. A kosárelhagyó e-mailben az e-mail kiküldésének pillanatában a Felhasználó kosarában megtalálható termékek vannak. A Felhasználó kattintásra visszakerül a kosarához (ha nincs bejelentkezve, ehhez be kell jelentkeznie). Egy Felhasználó egy nap legfeljebb egy (1) kosárelhagyó e-mailt kaphat. A Felhasználó a kosárelhagyó e-mailben megjelölt elérhetőségen leiratkozhat a kosárelhagyó e-mailekről.
Etikai kódex: A Szolgáltató működése során figyelembe veszi a Magyar Reklámszövetség és a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesületének etikai kódexét.
Ügyfélszolgálat: Megrendeléssel kapcsolatos bármilyen kérdéssel, észrevétellel az info@vaiavegline.hu email címen, illetve a +36-20/328-1888-as telefonszámon forduljon a Szolgáltatóhoz.
Panaszkezelés: Fogyasztói panaszügyintézés írásban ill. telefonon történik az ügyfélszolgálaton keresztül, az info@vaiavegaline.hu címen. A panaszkezelés nyelve: magyar.
Obszcén kommunikáció: A Szolgáltató fenntartja a jogot az obszcén, trágár, az emberi méltóságot sértő panaszbejelentések kivizsgálásának mellőzésére, illetve a panaszügyintézés megszakítására, amely esetben a Szolgáltató semmilyen formában sem vállal felelősséget a panaszbejelentőt a panasz kivizsgálásának elmaradása miatt ért kárért.
Fogyasztóvédelem: Amennyiben a fogyasztónak minősülő Felhasználó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A fogyasztók a területileg illetékes fővárosi és vármegyei kormányhivatalokhoz is fordulhatnak. A kormányhivatalok elérhetőségei megtalálhatók a https://www.kormanyhivatal.hu/hu/elerhetosegek honlapon.
Békéltető Testületek: A Szolgáltatóval szemben felmerülő vitás ügyek (fogyasztói jogvita) egyszerű, gyors, bíróságon kívüli rendezése céljából békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A Szolgáltatót a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli. A Szolgáltató székhelye szerint illetékes békéltető testület.